День захисника України по-козацьки
Гарний осінній день, багатий, щедрий, різнокольоровий зібрав учнів у спортивному залі Українківської ЗОШ І-ІІ ст.
В епіцентрі заходів, присвячених Дню захисника України, традиційні «Козацькі забави».
Гарний осінній день, багатий, щедрий, різнокольоровий зібрав учнів у спортивному залі Українківської ЗОШ І-ІІ ст.
В епіцентрі заходів, присвячених Дню захисника України, традиційні «Козацькі забави».
Розпочалося свято урочистою лінійкою. Усі, поклавши руку на серце, вслухаються в урочисті слова Гімну. У вітальному слові до учасників заходу заступник директора з навчально-виховної роботи Людмила Андріївна Бень зазначила: «Для козаків свято Покрови було найбільш значущим святом, вони вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою. Історія українського козацтва – це одна з найвеличніших сторінок життя українського народу.
В найтяжчі часи іноземного поневолення козацтво виступало справжнім захисником рідної землі, оборонцем віри, моралі та державницьких традицій України. Впродовж століть могутнє козацьке братство здійснювало вплив на європейську історію. Саме з козацького роду вийшли відомі всьому світу діячі національного відродження України. Й нині сотні тисяч нащадків козаків розвивають кращі традиції своїх предків, котрі є для них взірцем доблесті, шляхетності, відданості Батьківщині.
Саме тому День захисника України ми відзначаємо 14 жовтня, як символ нерозривного зв’язку всіх поколінь захисників України, як пам’ять про тих, хто в різний час захищав нашу землю від ворога і охороняє її зараз, коли на східних територіях України йде боротьба за її незалежність і суверенітет.
Про бажання перенести святкування Дня Захисника Вітчизни з 23 лютого на 14 жовтня заявив п’ятий Президент України Петро Порошенко. 14 жовтня 2014 року указом Президента України було встановлено День захисника України. Одночасно було скасовано указ 2009 року, згідно з якому 23 лютого відзначався День захисника Вітчизни.»
Тому з метою виховання пошани до історичного минулого, допомогти дітям осмислити свою особистість ,як частину великого українського народу, морального та фізичного загартування школярів, значну частину козацьких розваг складали спортивні змагання:
естафети
біг на швидкість
стрибки у мішках
змагання на ерудицію
Слід зазначити, що конкурси цього року були незвичайними та відрізнялись своєю креативністю.
Змагання оцінювало професійне журі, яке очолювала директор школи Н.І.Марискевич
Усі школярі демонстрували вміння марширувати з піснею й виконання командного девізу.
Дух змагання та дружби, бажання ставати кращими, сильнішими об'єднували учасників. У такі моменти усвідомлюєш, що патріотизм – це звичайний стан повсякденного життя, це шанобливе ставлення до звичаїв і традицій, це гаряче почуття свого людського й національного обов'язку.
Родзинкою свята для учнів і вчителів були козацькі вареники зі шкварками та кисіль.
Свято пройшло цікаво і змістовно, треба було вирішити багато організаційних питань, продумати відповідну програму, виявити інтереси і зацікавлення всіх учасників. І за це велике спасибі педагогу-організатору, класним керівникам,заступнику директора з навчально-виховної роботи та учителям фізичного виховання.
Софія Осадча, голова учнівського самоврядування