Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 24 людини

Масляна!Масляна!

Дата: 23 лютого 2018 о 11:12
74 перегляда

Знайомство з народними традиціями – важлива частина виховної роботи як у сім’ї, так і у навчальному закладі. Неможливо виховати особистість без опори на багатовікову культуру народу, без встановлення зв’язків з нашими національними корінями. У більшості сімей дбайливо зберігаються звичаї «старовини глибокої». Зимові свята з різдвяною (новорічною) ялинкою, Пасха з ошатними пасками і різнокольоровими яйцями, Трійця з традиційною прикрасою будинків зеленими гілками і травою, ну, і, звичайно, масниця. Всі ці свята, пов’язані з православною вірою і культурою, так чи інакше знаходять своє місце і в школі.

Як на Масляному тижні! 
Знайомство з народними традиціями – важлива частина виховної роботи як у сім’ї, так і у навчальному закладі. Неможливо виховати особистість без опори на багатовікову культуру народу, без встановлення зв’язків з нашими національними корінями. У більшості сімей дбайливо зберігаються звичаї «старовини глибокої». Зимові свята з різдвяною (новорічною) ялинкою, Пасха з ошатними пасками і різнокольоровими яйцями, Трійця з традиційною прикрасою будинків зеленими гілками і травою, ну, і, звичайно, масниця. Всі ці свята, пов’язані з православною вірою і культурою, так чи інакше знаходять своє місце і в школі. Свято Масляної відноситься до найбільш улюблених подій в річному календарі. Яскраві зовнішні атрибути: частування млинцями, хороводи навколо опудала Зими і його спалювання, закликання весни – все так і проситься в театралізовану виставу. 
І тому 23 лютого в Укранківській школі було проведено свято Масляної. Згідно з планом виховної роботи це свято щороку організовують та проводять учні 7 класу.Цього року свято готували семикласники під керівництвом Осадчук Віти Миколаївни. На святковий захід «Ай, да Масляна» були запрошені учні школи, вчителі та всі бажаючі. Всі учасники заходу були святково вбрані в традиційні українські костюми, а сцена нагадувала старовинну українську хату, де було дуже затишно, як удома. Господар із господинею (Бень Валерій та Кравчук Ангеліна) привітно зустріли  молодь, як годиться, розповіли історію свята. До господарів завітала і сама Масляна, яка пригостила всіх смачними млинцями. Семикласники Шевцоав Артур та Ільчакова Марія підготували сценку з твору «Сватання на Гончарівці» Г. Квітки-Основяненка (уривок залицяння Стецька до Уляни) , де продемонстрували неперевершені акторські здібності. Хлопці та дівчата подовжили святкування веселими іграми та конкурсами. Але це були не просто змагання, кожне мало своє значення. У понеділок, наприклад, святкування мали назву «Зустріч». В цей день влаштовували і розкачували крижані гірки: чим далі котяться санчата, чим сильніший був шум і сміх, дим краще був урожай і довшим льон. Конкурси проводили учасники дійства: Шевцов А. та Зайцев В, що надало святу невимушеної та живої атмосфери змагання. Так хлопці та дівчата бились мішками, їли млинці ( хто швидше), стрибали, співали (хто голосніше), бігали в мішках, дівчата демонстрували свої господарські здібності. 
У виконанні дівчат сьомого та дев’ятого класів звучали пісні «Із сиром пироги», «Зеленеє жито, зелене», «Дівчина- весна» та ін. Глядачі теж брали активну участь у дійстві, демонструючи свої знання прислів’їв та приказок про Масляну, відгадуючи загадки господаря «дому». Усі отримали масу вражень, а переможці конкурсів цікаві призи. 
Свято Масляної (або проводи зими) символізує початок нового етапу в житті природи і сім’ї, і стало яскравою і незабутньою для дітей подією.

Сопіга Соломія, 
голова учнівського самоврядування Українківської ЗОШ І-ІІ ст.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.